Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Scopul postului este acela de a gestiona portofoliul de produse alocate si de a oferi suport tehnic (realizari configuratii tehnice pentru hardware, negociere preturi cu furnizorii etc.) pentru alcatuirea ofertelor catre clientii RBC.

Responsabilitati

  • Realizeaza activitati de presales in vederea intocmirii ofertelor impreuna cu departamentele RBC implicate, catre clientii RBC
  • Gestionarea portofoliului de produse alocate si mentinerea legaturii cu furnizorii pentru produsele alocate
  • Urmarirea procesului de ofertare de la primire oportunitate dep Vanzari si pana la inchiderea oportunitatii (won/lost)
  • Intocmeste, impreuna cu resursele RBC necesare, oferte tehnice si financiare pentru oportunitatile primite de la departamentul de Vanzari
  • Realizeaza/Intretine stocurile pentru produsele alocate

Cerinte

  • Experienta in domeniul IT/tehnic – hardware
  • Studii superioare de preferat in domeniul tehnic/real
  • Limba engleza – nivel avansat
  • Adaptabilitate in conditii de stres

Beneficii

  • Laptop, telefon de serviciu
  • Tichete de masa sub forma de card electronic
  • Abonament clinica medicala privata
  • Abonament 7 card
  • Bonus de vacanta