Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati si sarcini:

  • Elaboreaza si redacteaza documentele si situatiile cerute de management
  • Pregateste si trimite cereri de oferta la furnizori;
  • Urmareste contractele de achizitii. Se asigura ca Managerul de Achiziti este de acord cu conditiile convenite si contractele sunt semnate in conformitate cu autoritatea acordata si procedurile interne de aprovizionare.
  • Verifica daca bunurile si serviciile sunt furnizate in conformitate cu conditiile contractului;
  • Urmareste si verifica conformitatea facturilor furnizorilor;
  • Urmareste termenele de plata de la furnizori si raspunde de imbunatatirea termenelor de plata;
  • Evalueaza furnizorii;
  • Supervizeaza stadiul de livrare al tuturor comenzilor, datele de livrare si problemele de livrare;
  • Asigura informarea cu privire la intarzierile de livrare;
  • Indeplineste si respecta cerintele prevazute in legi specifice comertului international, contractelor comerciale, regulamentului vamal;
  • Proceseaza comenzile primite si urmareste derularea lor;
  • Verifica preturile de achizitie si tine evidenta lor;
  • Contacteaza furnizorii in vederea obtinerii informatiilor referitoare la preturi, modalitati de decontare, termene de plata, termene de livrare a produselor, informatii cu caracter tehnic;
  • Urmareste contractele de achizitie si asigura respectarea tuturor clauzelor contractuale;Mentine si eficientizeaza relatia cu beneficiarul intern;

CERINTE:

  • Studii superioare finalizate;
  • Limba engleza scris/vorbit nivel avansat;
  • Cunostinte avansate PC MSOffice, WORD, EXCEL;
  • Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
  • Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
  • Capacitate de a respecta termene limita;
  • Abilitati de negociere;
  • Abilitati bune de comunicare si relationare;
  • Atentie catre detalii;