Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

CANDIDATUL IDEAL:

- Fluent in Franceza SI Engleza.

- Orientat catre client.

RESPONSABILITATI

- Receptia produselor; corespondenta dintre comanda interna, comanda externa si marfa sosita;
- Analiza complete a cererii de cumparare (PR), a cererilor de oferta precum si a specificatiilor tehnice;
- Pregatirea, trimiterea si urmarirea cererilor de oferta;
- Elaborarea si transmiterea catre furnizori a cererile de oferta pentru produsele sau serviciile solicitate;
- Centralizarea cererilor de oferta;
- Analizarea ofertelor transmise si propunerea celei mai avantajoase din punct de vedere al calitatii sau serviciului, al pretului si termenului de executie/livrare;
- Pregatirea si emiterea comenzilor de cumparare (PO);
- Urmarirea pachetelor cu cererile de oferta (daca nu au fost returnate pana la termen) si a comenzilor de cumparare primite de la furnizori (daca nu a existat nici o actiune pana la data de livrare);
- Mentinerea unei bune relatii cu clienti/furnizori/ Commodity managers;
- Comunicarea/interactiunea zilnica prin e-mail/telefon cu clientul
- Raportări periodice precum şi rapoarte ad-hoc în funcţie de necesităţi
- Rezolvarea zilnica a cererilor din partea clientilor

Clientul nostru este lider in domeniul globalizarii serviciilor si tehnologiei, precum si un pionier in gestionarea proceselor de afaceri in toata lumea. Sunt implicati in domenii precum Contabilitate, Managementul Relatii Clienti, Procurement and Supply Chain, Banking, Asigurari, Analytics, Infrastructura IT si Servicii Software. Sediul lor este in Pipera.