Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Scopul postului: Executarea activitatii de proiectare specifica pentru procese tehnologice din industria chimica si prelucrea titeiului.

Responsabilitati:

  • Intocmirea documentatiei tehnice de proiectare pentru diverse faze (studiu, basic engineering, detail engineering);
  • Elaborarea documentatiei speciifice disciplinei de process: PFD, P&ID, data sheets echipamente tehnologice, etc;
  • Realizarea analizelor de caz, propunerilor de solutii tehnice pentru realizarea proiectelor de investitii;
  • Asigura suportul tehnic specific, pentru intocmirea documentatiei tehnice de proiectare;
  • Participa la verificarea/avizarea documentatiei tehnice elaborata de subcontractori pentru a fi conforme cu cerintele stabilite, regulamentele, standardele si normele existente;
  • Raspunde de asigurarea conformitatii lucrarilor proprii si a colaboratorilor, precum si de respectarea termenelor de intocmire ale documentatiilor

Cerinte:

  • Studii universitare in domeniul tehnologiei chimice;
  • Experienta relevanta in activitatea de proiectare;
  • Permis de conducere - categoria: B
  • Cunoasterea legislatiei si reglementarilor specifice din domeniu;
  • Cunostinte tehnice temeinice in domeniul proceselor chimice si petrochimice
  • Cunoasterea principiilor si tehnicilor de proiectare
  • Operare PC (M/S Word, Excel, Outlook);
  • Limba engleza (inclusiv termeni de specialitate) – nivel mediu