Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Responsabilitati:

-Reprezinta imaginea firmei in relatia cu clientii.

-Creează identitatea, imaginea şi reputaţia companiei.

- Planificarea şi conducerea campaniilor de PR.

- Planificarea şi organizarea acţiunilor şi a evenimentelor de afaceri.

- Managementul situaţiilor de criză.

- Organizarea politicii de comunicare strategică a organizaţiei, atât pe plan intern, cât şi extern prin care sa se asigure recunoaşterea şi poziţionarea pe termen lung în mediul public.

- Stabileste canale de comunicare bidirecţională cu publicul ţintă al companiei, pentru a favoriza crearea unei opinii pozitive despre organizaţie, pentru a evalua atitudinile publicului ţintă şi pentru a armoniza politica organizaţiei cu opinia publică şi cu interesele şi obiectivele companiei.
-Identifica oportunitatile de pe piata in scopul atragerii de noi clienti in cadrul segmentelor vizate;
-Cunoaste toate caracteristicile si punctele forte/slabe ale seviciilor clinicii si ale concurentei.
-Participa la cresterea vanzarilor prin prezentarea serviciilor si produselor clinicii de infrumusetare si initiaza vanzari incrucisate ale produselor si serviciilor pentru clienti.
-Identifica nevoile clientilor, propune solutia optima pentru nevoile identificate, in conformitate cu respectarea normelor si procedurilor interne in vigoare.
-Intretine permanent contactul cu clientii actuali ai clinicii pentru a le prezenta oferta actualizata de produse si a le comunica modificarile aparute.
-Propune solutii pentru imbunatatirea calitatii produselor si serviciilor oferite de clinica.

-Integreaza in strategia de comunicare online retelele de social media (Facebook, Tweeter, Intagram, etc.)
-Administreaza si urmareste implementarea campaniilor de promovare prin Google Adwords si Facebook;
-Cercetarea de modalități noi de fidelizare a clientilor precum si realizarea promoțiilor pentru produsele companiei;
-Scrie texte Search Engine Friendly pentru: social media, comunicare PR, newslettere, bannere, update-uri materiale de promovare, scrie articole de prezentare a produselor si a serviciilor, administreaza continutul web;
-Monitorizeaza constant sursele de informatii (pagini web si presa online) si concurenta si actiunile competitorilor;

Cerinte

-Studii superioare Marketing, Relatii Publice;
-Cunostinte editare foto in Adobe Photoshop, cunostinte in administrare site-uri, blog-uri constituie avantaj;
-Cunostinte de limba engleza;
-Cunostinte si experienta in marketing online (seo, promovare, e-commerce, wordpress);
-Cunostinte solide de aplicatii on-line;
-Abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa;
-Bune abilitati de negociere si de prezentare;
-Capacitatea de a lucra in echipa, de a gestiona proiecte multiple ;
-Initiativa, capacitatea de a genera venituri din activitatea on-line;
-Capacitate de analiza, sinteza, dinamism si organizare a muncii si respectare a termenelor
-Constituie avantaj: cunostinte despre domeniul vanzari, cursuri specializare/ training-uri in marketing/ comunicare/ vanzari.

Se ofera:
- Pachet salarial motivant;
- Reale posibilitati de dezvoltare profesionala intr- o echipa interactiva si plina de entuziasm