Post de oncolog medical in Nord-Estul Frantei

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

franceză

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Centru de spital aflat in Nord-Estul Frantei, dotat cu 900 de paturi cauta un medic oncolog pentru instalare de lunga

 Organizarea și activitatea spitalului :

aturi pentru internare completa
aturi pentru internare saptamanala și zile paturi pentru internare zi, în comun cu hepatogastroenterologia și hematologia

Echipa este compusa din:
- 2 medici specializati in hepato-gastro-enterologie

- 1 medic generalist cu norma intreaga
- 2 sau 3 medici interni (serviciu agregat pentru specialitate si medicina generala)

Ingrijire permanenta a pacientilor: dubla garda medicala (noaptea si in weekend), un specialist in hepatogastroenterologie si un medic generalist

Descriere post:
1-Gestionarea pacientilor in spitalizare zi:
- validarea chimioterapiei,
- consultări
- monitorizarea progresului tratamentului
- gestionarea situatiilor de urgenta
- prescrierea de îngrijire, tratamente ambulatorii
- prescrierea protocolului de chimioterapie
- perforari abdomen cu lichid (ascită)

2- Îngrijire paliativa – Ingrijirea ambulatorie a pacienților cu cancer digestiv

3- Gestionarea cazurilor complexe în functie de centrele de referință

4- Gestionarea pacienților aflate în săptămâna de spitalizare (efectuarea chimioterapiei pentru pacienții fragili, investigații suplimentare, …)

Conditii propuse:

Salariu atractiv (în funcție de profil și experiența)
Cazare temporara

Cerinte

Diploma de specialist in oncologie

Medic Înscris sau inscriptibil la Ordinul Medicilor din Franta
Diplomă de medic obținută în Uniunea Europeană

Diplomă de specialist obtinută în Uniunea Europeană

nivel de franceză: B2