Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

RESPONSABILITATI:

  • Sustine procedurile de management pentru a asigura acuratetea în raportarea financiară și pentru a asigura monitorizarea actuala a bugetului pentru programe/proiecte
  • Ofera asistență și suport pentru menținerea procedurilor de control asupra programului, implincandu-se in aspecte precum ar fi utilizarea resurselor, controlul modificărilor, aspecte financiare și dezvoltarea si mentenanta programului
  • Cerceteaza, analizeaza și evalueaza activitatile de centralizare a cerințelor pentru aplicații informatice și sisteme de operare;
  • Controleaza și monitorizeaza activitățile de dezvoltare legate de dezvoltarea de aplicații IT
  • Analizeaza un sistem de raportare asupra programului / proiectului pentru a asigura ca la progresul proiectelor, contribuie anumite criterii-cheie, cum ar fi costuri, program, riscuri probleme și beneficii
  • Evalueaza, dezvolta, modernizeaza și documenteaza procedurile de intretinere pentru sistemele de operare
  • Menține metodologii de management de proiect pentru a se asigura ca este folosita abordarea corecta asupra proiectului livrat, prin utilizarea de instrumente, procese și practice de management de proiect
  • Evidentiaza cele mai bune practici și politici pentru ciclul de viață  al dezvoltarii aplicații IT și măsurare a calității implementarii  proiectului
  • Planifica, monitorizeaza, evalueaza și furnizeaza detalii privind dezvoltarea de aplicații informatice, etape ale proiectului și termenele pentru proiect.
  • Asigura alinierea și conformitatea la Programme Governance Framework
  • Sprijină dezvoltarea unui mediu în care dezvoltarea angajatilor este principala prioritate
  • Sprijină în mod activ strategia GTO, planurilor și valorile, contribuind la realizarea unei culturi de înaltă performanță
  • Poate gestiona managementul carierei, cautand oportunități de dezvoltare continuă a capacității personale și a contribuției sale la imbunatatirea performantelor companiei
  • Se comporta ca un model pentru noii angajați, oferindu-le ajutor și sprijin, facilitand  integrarea timpurie și acomodarea acestora la noul mediu

COMPETENTE SI ABILITATI:

  • Experiență demonstrabilă în gestionarea sau susținerea unor proiecte de success, mai ales din punct de vedere financiar
  • Experienta in dezvoltarea, analiza și urmărirea proiectelor financiare
  • Experienta relevanta de lucru în industria serviciilor financiare
  • Capacitatea dovedită de a evalua în mod eficient și de a atenua riscurile unui proiect
  • Experiență în comunicarea eficientă atat cu stakeholderii cat si cu membrii echipei