PLANNING ENGINEER,REPUBLICA IRLANDA

inginer planificare

Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Cluj-Napoca; Iași; Sibiu; București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

3000 €

Locul de munca: Companie privata
Salariu BRUT :  Negociabil

Ce oferă Angajatorul :

  • Perioada contractului: nedeterminata
  • Se lucreaza 55 de ore pe săptămâna,
  • Asigurări sociale,
  • Asigurări medicale,
  • Cazare : asistenta in găsirea locuinței
  • Posibilitatea de relocare cu familia.
  •  Costul transportului este suportat de angajator si rambursat de candidat pe o anumita perioada
  • Ore suplimentare ,
  • Concediu plătit,
  • Mașină de serviciu

Responsabilități:

  • Înțelegeți structura WBS și lucrați cu echipa de management și proiect / întreținere în dezvoltarea structurii de defalcare a muncii pentru măsurarea progresului, programarea, estimarea costurilor și controlul proiectelor.
  • Pregătiți și gestionați schema globală de integrare a structurii de defalcare a muncii utilizând software de programare.
  • Înțelegeți chestiunea contractuală, obțineți o metodă de câștig, familiarizată cu gestionarea domeniului de aplicare și controlul modificărilor.
  • Pregătiți estimarea costurilor și planificarea schemei de bare, luând în considerare toate punctele de disponibilitate, producție și construcție în mana, echipamente și materiale.
  • Dezvoltați metoda de lucru a declarației sau a procedurii, după cum este necesar.
  • Înțelegeți și puteți utiliza instrumentele de planificare precum MS Excel, Access, MS Project, Primavera, Maximo, SAP și ERP.
  • Elaborați și actualizați histograma resurselor (forța de muncă și echipamentul) săptămânal sau lunar, după cum este necesar.
  • Evaluați alocarea resurselor și furnizați recomandări pentru a menține progresele necesare.

Condiții de recrutare:

  • Diploma de Inginer Construcții Civile
  • Experienta de Inginer Construcții Civile  cel putin 5 ani
  • Cunostinte medii de limba engleza scris si vorbit
  • Experienta cu utilizarea  instrumentele de planificare precum MS Excel, Access, MS Project, Primavera, Maximo, SAP și ERP.