Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Chiajna

Echipa logistica din Platforma Cefin - Chiajna, cauta noi colegi pentru rutare livrari.

Responsabilitati:

- Opereaza in program de rutare;

- Actualizeaza permanent datele din sistem;

- Urmareste rutele si confirmarea livrarilor;

- Primeste/da feedback permanent legat de accesibilitati, modificari program, timpi de asteptare, intarzieri pe rute si face modificarile/actualizarile in program;

- Ruteaza tinand cont de timpii de condus si de odihna ai conducatorilor auto;

- Repartizeaza livrarile restante din ziua anterioara si abaterile de la ruta;

- Comunica permanent cu agentii din zona sau de la sediu pentru alocare zile de livrare si integrare in planning rutare;

- Comunica permanent cu soferii din teren pentru actualizarea statusului livrarilor si a eventualelor intarzieri de pe rute;

- Relationeaza cu coordonatorul de transport si cu depozitele pentru fluidizarea proceselor;

- Gestioneaza incadrarea in graficul de livrari zilnice;

- Aloca/ planifica eficient autovehiculele din parcul propriu pentru distribuirea clientilor in termenul de livrare;

- Solicita si aloca pe rute mijloace de transport inchiriate de la terti;

- Anunta necesarul de autorizatii pentru ziua urmatoare;

- Intocmeste rapoarte de evidenta a rutarii ;

- Respecta si contribuie la dezvoltarea si monitorizarea procedurilor aferente departamentului;

- Contribuie la ridicarea standardelor de calitate privind serviciile oferite de companie.

Cerinte:

- Studii medii, avantaj studiile superioare in domeniul transportului;
- Experienta intr-un post similar nu este obligatorie;
- Cunostinte foarte bune de operare PC;
- Permis auto cat. B;
- Abilitati de organizare si planificare foarte bine dezvoltate;
- Abilitati de comunicare, adaptare, lucru in echipa si in conditii de stres;
- Orientare spre rezultate si solutii;

- Disponibilitate pentru lucru in 3 schimburi;
- Simt de raspundere dezvoltat.

Beneficii:

- Instruire pe post asigurata, posibilitati de promovare, mediu de lucru dinamic si profesionist.
- Pachet salarial atractiv, tichete de masa, asigurare de viata, card servicii medicale, 7card, Bookster;
- Masina de serviciu.

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.Linked-In-Cover-Photo-2