Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București; Popești-Leordeni

Descrierea jobului

-Zilnic intocmeste si transmite planurile de productie si livrare, in functie de comenzile ferme si previziunile clientilor / furnizorilor, avand in vedere eficientizarea liniilor de productie si respectarea politicilor de stoc;
-Zilnic verifica si analizeaza conformitatea planurilor de productie si livrare, monitorizand performanta (analizeaza deviatiile de la targeturi si asigura identificarea corecta a cauzelor);
-Urmareste comenzile in productie si propune avansarea / devansarea secventelor de productie, dupa caz;
-Asigura incarcarea optima a capacitatilor de productie existente si maximizarea volumelor produse;
-Este responsabil cu replanificarea cantitatilor neproduse in functie de prioritatile de livrare si constrangerile de capacitate;
-Realizeaza activitatile legate de Planificarea productiei si urmarirea livrarii produsului finit la clienti, luand in considerare folosirea optima a resurselor si a liniilor de productie.
-Analizeaza cererea de productie si capacitatile disponibile, face calcule matematice pentru a determina necesarul de oameni si echipamente

-Mentine contactul permanent cu departamentele Logistica, Achizitii si Vanzari pentru a se asigura ca volumele de produs finit, in cantitatea corecta, vor ajunge la client la timpul potrivit.

Profilul candidatului

-Studii superioare – preferabil tehnice sau economice;
-Cunostinte Microsoft Excel (nivel macro);
-Cunostinte de sisteme de management al datelor;
-Cunostinte de planificare si control al productiei;
-Experienta anterioara in planificare de cel putin 1 an - de preferat;
-Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate;
-Capacitate de a lucra in echipa;
-Capacitate de adaptare la situatii noi, abilitati comunicare – flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptare la cerintele companiei;
-Limba engleza – nivel mediu (vocabular comercial si tehnic).

Descrierea companiei

Cauti o provocare si vrei sa te alaturi unei echipe de profesionisti? Esti la inceput de drum in vanzari sau doresti sa iti folosesti experienta intr-un nou domeniu? Daca iti place sa interactionezi cu clientii MCA cauta noi colegi dornici sa contribuie la succesul in Europa celui mai mare producator de usi de garaj si termo-storuri din Romania.

MCA este cel mai mare producator de usi de garaj sectionale si rulouri exterioare de pe piata autohtona, avand o retea de distributie nationala, sase filiale in tara (Bucuresti, Brasov, Timisoara, Cluj si Iasi) si logistica sustinuta de dotari moderne, birouri si hala de productie tehnologizata.

Cu o experienta de peste 17 ani in piata, succesul grupului de companii MCA este rezultatul responsabilitatii cu care trateaza produsele, clientii, angajatii, furnizorii, mediul si intreaga comunitate in care activeaza.

Calitatea produselor MCA a fost sustinuta de un proces continuu de inovare si control al calitatii. Produsele fabricate sub brandul MCA si-au facut loc pe piata din Europa de Vest, datorita nivelului inalt de calitate recunoscut atat de clientii rezidentiali, cat si de clienti industriali.

Organizarea MCA este una de tip antreprenorial in care respectul si corectitudinea sunt valori fundamentale, oferind tuturor persoanelor dreptul de exprimare si de asumare de noi oportunitati si responsabilitati.