Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad

Sarcini si responsabilitati:
• asigurarea aprovizionarii corecte a fabricilor de productie cu materii prime;
• planificarea livrarilor (termene si cantitati) luand in calcul nivelul de stocuri optim;
• crearea de comenzi, verificarea confirmarilor si clarificarea abaterilor;

• eliminarea problemelor prin initierea de contramasuri;
• comunicarea si coordonarea escaladarilor cu furnizorii;
• planificarea capacitatilor si crearea de analize (aprovizionarea cu materiale si monitorizarea stocurilor);
• dezvoltarea si optimizarea continua a proceselor;
• crearea de prognoze ;

• cooperare cu departamentele implicate in procesele logistice;

Cerinte:
• absolventi al unei facultati tehnice, manageriale sau economice;
• foarte bune cunostinte de limba engleza, limba germana constituie un avantaj;
• foarte bune cunostinte MS-Office, in special Excel;
• cunostinte SAP constituie avantaj;
• gandire analitica si structurata;
• stil de lucru exact, orientat spre rezultate;
• personalitate comunicativa si orientata spre munca in echipa.

Va oferim:
• un loc de munca interesant si variat intr-o companie in continua crestere;
• potential de cooperare pe termen lung;

• grad mare de responsabilitate personala, ierarhii plate si trasee decizionale scurte;
• salariu atractiv si bonuri de masa;
• oportunitati excelente de dezvoltare personala si profesionala;
• mediu de lucru excelent intr-o companie dinamica.