Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Obiectivul specific al postului:
• Asigură monitorizarea şi controlul activităţii de comenzi din cadrul departamentului de planificare

Candidatul ideal:
• Cunostinte despre procesul de planificarea, comenzi, stocuri, termeni de livrare
• Experienta in executarea si urmarirea proceselor de aprovizionare, stocare, livrare,
• Limba engleza la nivel mediu/avansat
• Cunoasterea la nivel avansat a utilitarului Excel
• Experienta in prelucrarea bazelor de date de volum mare
• Prezinta avantaj cunoasterea SAP
• Spirit organizatoric
• Foarte bune abilitati de rezolvare de probleme sub presiune, rezistenta la stress
• Capacitatea de a urmari si executa mai multe sarcini in paralel
• Spirit de echipa

Descrierea jobului:
• Intocmirea planului de productie pe baza forecastului

• Monitorizarea nivelului stocurilor pe baza termenelor de valabilitate
• Monitorizarea ambalarilor pe baza planului de productie
• Analizarea planului de productie agreat al saptamanii curente si informarea departamentului Vanzari asupra posibilelor neonorari de produse
• Este responsabil de realizarea transferurilor intre depozitele livratoare
• Este responsabil de preluarea comenzilor primite de la clientii cheie, prelucrarea lor, trimiterea in Productie pentru ambalare, analiza stocurilor si verificarea posibilitatilor de onorare a lor

* analiza stocurilor de ambalaje intocmire comenzi la furnizori

Oferta (bonusuri, beneficii)
Pachet competitiv de compensaţii şi beneficii