PILOT TESTARE VALIDARE ELECTRICA / ELECTRONICA

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati principale:

  • Realizeaza validarea calculatorului sau a componentelor electrice/ electronice ce fac parte din sistemul integrat al autovehiculului;
  • Defineste scenariile de testare electrica/electronica ale sistemului integrat al autovehiculului;
  • Defineste configuratiile si calibrarile sistemelor electrice/ electronice de pe autovehicul;
  • Participa la elaborarea standardelor de testare hardware/software in sectorul sau de activitate;
  • Verifica punerea in aplicare a standardelor tehnice (electrice/ electronice);
  • Respecta jaloanele Calitate- Cost - Termene;
  • Monitorizeaza in permanenta planning-ul de validari concomitent cu planning-ul proiectelor;

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice: Electronica/ Automatica;
  • Experienta de minimum 2 ani in lucrul cu sisteme electonice/ automatizate;
  • Bune cunostinte de electronica, validare software si hardware;
  • Rigurozitate, autonomie;
  • Abilitati superioare de comunicare;
  • Limba engleza – nivel avansat (franceza constituie un avantaj).