PILOT PLATFORMA INTEGRARE ELECTRONICA

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Testeaza si valideaza calculatoarele electronice (ECU) conform standardelor, specificatiilor si caietelor de sarcini;
  • Implementeaza secventele de test pentru testarea inter-sistem automata si/sau manuala a unui calculator/calculatoare (ECU) ce face/fac parte dintr-un sistem complet pentru a asigura validarea integrala a produsului;
  • Realizeaza adaptarea software (definire configuratii si calibrari) pentru a asigura conformitatea definitiei tehnice;
  • Piloteaza realizarea utilajelor necesare realizării încercărilor (pregateste bancul de incercare din punct de vedere software si hardware pentru versiuni viitoare);
  • Ruleaza secventele de test, analizeaza si investigheaza rezultatele, reproduce si inregistreaza defectele observate, generareaza si difuzeaza sintezele in urma testarii pentru a asigura conformitatea produsului si trasabilitatea proiectului;
  • Participa in procesul de capitalizare pentru a asigura dezvoltarea corecta a sistemului;
  • Participa la validarea cererilor de încercare cât si la planificarea încercărilor venite din partea meseriilor transverse;
  • Respecta termenele proiectului;
  • Asigura nivelul de calitate al sistemelor in concordanta cu obiectivele interne;
  • Respecta regulile tehnice ale companiei pentru buna functionare a sistemelor electronice din perimetrul de activitate;
  • Buna relationare si comunicare cu furnizorii si clientii;
  • Asigura suport tehnic pentru alte echipe de validare in functie de cerintele din perimetrele adiacente;
  • Desfasoara activitati de cercetare-dezvoltare aplicativa si/sau de dezvoltare tehnologica, in conditiile stabilite de legislatia incidenta in vigoare.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice (Specialitatea  Electronica, Telecomunicatii, Tehnologia informatiei, Electricitate, Transporturi);
  • Experienta intr-un post similar – minimum 1 an;
  • Franceza – nivel mediu/ Engleza – nivel mediu;
  • Abilitati de comunicare si lucru in transvers;
  • Spirit de analiza, sinteza si reporting;
  • Atitudine proactiva (anticipare, gestionare riscuri);
  • Gandire structurata, rezistenta la factori de stres exterior;
  • Cunostinte de electronica sau telecomunicatii;
  • Cunostinte de inginerie automobile sau transporturi.