Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Salariu brut pe luna

1500 - 3000 €

De 3 ani de zile, ne poziționăm pe piața locală ca fiind prima platformă dedicată aplicațiilor software, cu rol în generarea de lead-uri.

Pentru a face față cu brio, avem nevoie de un developer PHP, ce deține experiență în Programare Orientată pe Obiecte, CSS3, HTML, pasionat de tehnologie și de start-up-uri.

Cerințe

Tehnice:

  • PHP
  • Programare orientată pe obiecte
  • MySQL/MariaDB
  • JavaScript
  • familiarizat(ă) cu design patterns & MVC
  • familiarizat(ă) cu ORM (Doctrine)

Aptitudini:

  • Spirit analitic, atenție la detalii
  • Capacitate de bună înțelegere a proiectelor și de efectuare a conexiunilor
  • Comunicativ, implicat
  • Capacitate de înțelegere a codului scris din perspectiva business-ului în care va fi folosită acea structură de cod
  • Client-oriented

Experiență: 2 ani în poziții de web development/software development

Limbi străine: Engleză (nivel avansat)

Responsabilități:

  • Participare la crearea funcționalităților pentru diverse proiecte și activități
  • Dezvoltarea unui cod de calitate, standardizat și documentat
  • Alegerea celor mai eficiente soluții în rezolvarea activităților
  • Rezolvarea rapidă a eventualelor probleme apărute
  • Perspicacitate și rigurozitate
  • Testarea permanentă a structurilor de cod scrise
  • Urmărirea evoluției proiectelor proprii

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Bonusuri periodice în funcție de performanțe (acestea sunt discutate la fiecare 3 luni)
  • Laptop personal
  • Abonament de sănătate la o rețea de clinici private
  • Participare la evenimente din domeniu
  • Posibilitate de participare la training-uri și certificări

Tehnologii folosite în cadrul echipei:

  • PHP (Programare orientată pe obiecte)
  • MySQL/MariaDB (Doctrine ORM)
  • HTML, CSS (Twig)
  • JavaScript, JQuery
  • Apache 2
  • Git
  • Tehnologii de integrare: REST/SOAP

Este posibil să nu îți placă la noi dacă:

  • Îți dorești să lucrezi într-un mediu corporatist
  • Preferi fluxurile de lucru extrem de normate, cu procese clar stabilite. Noi avem doar reguli de bun simț și de organizare a echipei, proiectelor și ideilor.

Localizarea biroului:

Cotroceni, la 5 minute de stația de metrou Eroilor.