Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Descrierea companiei:

Suntem o companie de dezvoltare software care dezvolta proiecte cutting-edge integrand platforme server, mobile si blockchain.

Construim solutii pentru industriile:

  • Fintech
  • Media si Publishing
  • New tech / web / blockchain
  • Industrial printing
  • Banking

Clientii nostri variaza de la companii mici pana la corporatii multinationale, iar proiectele sunt livrate folosind metodologia Agile. De la echipa noastra si, implicit de la viitorul coleg sau colega ne asteptam la proactivitate, curiozitate in privinta noilor trenduri in tehnologie si ingeniozitate in gasirea celor mai bune solutii la probleme complexe de programare.

Cerinte

Experienta: minim 3 ani

Competente tehnice:

  • PHP Object Oriented, cunoasterea framework-ului Laravel

  • HTML, CSS

  • MySQL

  • Dezvoltare in arhitectura Model View Controller

  • AJAX si JQuery

  • Apache 2

  • Linux, Git

Soft skills:

  • Proactiv, identifica probleme si propune solutii, mereu aflat in proces de dezvoltare profesionala si personala

  • Abilitatea de a-si structura si prezenta in mod clar ideile si propunerile

  • Analitic, atent la detalii, ordonat in gandire

  • Comunicativ, lucreaza bine in echipa

Responsabilitati:

  • In functie de proiect, colaboreaza cu managerul de proiect, analisti si arhitecti pentru a intelege nevoile clientilor si pentru a comunica statusul proiectelor;

  • Scrie cod de calitate, standardizat, si stabileste cea mai buna abordare pentru rezolvarea provocarilor tehnologice. Respecta standardele de scriere de cod ale companiei. Ofera sprijin colegilor cu experienta mai redusa;

  • Motivat, se perfectioneaza continuu in tehnologiile folosite de echipa, prin traininguri interne si externe;

  • Testeaza propria munca  si realizeaza bug-fixing;

Beneficii oferite:

  • Dezvoltare profesionala, traininguri, certificari platite de catre companie conform unui plan de cariera stabilit de comun acord;

  • Remuneratie in concordanta cu capacitatea de crestere;

  • Program flexibil, in limitele eficientei lucrului in echipa si, nu in ultimul rand, integrarea intr-o echipa care pune mare pret pe rezultatele muncii sale

Pentru aplicari, ne poti trimite CV/LinkedIn profile la jobs at webventure puct ro  sau poti aplica direct prin Bestjobs.