Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Descrierea companiei:

Căutați o companie care inspiră pasiunea, curajul și imaginația, puteți face parte dintr-o echipă ce modelează viitorul comertului

Dacă sunteți interesat să vă alăturati unei companii care are ca scop crearea unui spațiu de comerț virtual ambițios și incluziv atât pentru vânzători, cât și pentru cumpărători, vă puteți alătura ASWAQ - o lansare de comerț electronic de care veți fi întotdeauna mândru.

Suntem echipa principală de dezvoltare a ASWAQ. Echipa noastră este localizată în București, România, cu membri suplimentari de echipă în Orientul Mijlociu. Lucrăm într-o echipă mică, concentrată, de colaborare, după metodologia Kanban. Membrii echipei noastre colaborează zilnic pentru a crea un produs de succes care să satisfacă nevoile clienților noștri.

Cerinţele postului:

  • Studii universitare in domeniul Informatica si Calculatoare sau experiență relevantă in acest domeniu ;
  • Etica profesională puternică - o persoană care se mândrește cu profesionalismul, responsabilitatea și proactivitatea;
  • Intre 1-3 ani experienta in dezvoltare PHP;
  • Experiență de lucru la nivel înalt cu tehnologii PHP,MySQL HTML2,CSS3,JavaScript, jQuery;
  • Experienta de lucru cu mySQL;
  • Experiența cu integrarea serviciilor web, Apache Thrift, GIT, Jira, Profilers si Debuggers reprezintă un avantaj;
  • Cunostinte ale altor limbaje de programare reprezinta un avantaj;

Responsabilităţi:

  • Colaborați îndeaproape cu membrii echipei de bază pentru a dezvolta și implementa serverul de bază și, de asemenea, proiectele noastre secundare;
  • Învățați și implementați tehnologii noi și interesante pentru a ține pasul noutatile din domeniul IT;
  • Mențineți codul existent (remediați erorile, refactorizati codul existent  in functie de noutatile din domeniul dezvoltarii web);
  • Participați la întâlnirile din Kanban, code reviews, UI / UX design reviews și alte caracteristici legate de întâlniri.

Alte beneficii:

  • Masa de pranz asigurata de companie;
  • Gym  subscription;
  • Asigurări de sănătate private;
  • Parcare gratuită;
  • Situat în apropiere de centrul orasului.

Cea mai puternică credință este că oamenii inteligenți condusi  de pasiunea pentru ceea ce fac sunt suficienți pentru a realiza lucruri minunate, prin urmare, dacă vă aflați în această situație, vă urăm bun venit  în echipă.

  • Interviu online
  • Ce face urmatoarea secventa de cod ? Va rugam comentati! preg_replace("/([0-9]{2})\/([0-9]{2})\/("/([0-9]{4})/","$2/$1/$3",$imput_lines);
  • Pentru ce ati folosi un framework MVC? Ce beneficii credeti ca ar aduce?
  • Ati lucrat cu Selenium?