Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru clientul nostru, o companie din domeniul IT, cautam un PHP Developer care sa isi doreasca sa isi dezvolte abilitatile intr-un mediu de lucru dinamic.

 Responsabilitati:

  • Dezvoltarea si perfectionarea solutiei software care integreaza procese de HR si business precum managementul performantei, inovare interna colaborativa, comunicare sociala, recunoastere si gamification etc.;
  • Colaborarea cu restul echipei, aducand valoare prin participarea la intalniri de planificare, organizare si strategie, intalniri de code review, precum si prin idei de imbunatatire continua a solutiei;
  • Furnizarea de solutii creative si eficiente la probleme care par in munca de zi cu zi;
  • Root-cause analysis si definirea de solutii tehnice;
  • Oferirea de sugestii de imbunatatire a proceselor si tehnologiilor oferite;
  • Definirea/ clarificarea task-urilor si estimarea corecta a nivelului de efort in proiecte;
  • Colaborarea activa cu ceilalti colegi din cadrul companiei, in vederea indeplinirii cu succes a misiunii job-ului;
  • Prioritizarea task-urilor si executia lor in timing-ul asumat pentru a livra conform promisiunilor;
  • Contributia la definirea solutiilor impreuna cu echipa atat in ceea ce priveste proiectele noi cat si cele existente;

 Expertiza tehnica:

  • 2-4 ani de experienta ca PHP Developer;
  • Experienta in PHP, MySql, OOP, MVC, Symphony,  javascript (jquery), versioning (git) si composer;
  • Know-how in RESTful services si design patterns;
  • In plus, ar fi “nice to have” daca ti-ai putea aduce aportul si la dezvoltarile in REACT, ES6 si scriind unit tests;
  • Nu in ultimul rand, apetit pentru inovare si o atitudine plina de energie pozitiva.

Alte informatii:

  • Probabil te-ai obisnuit sa lucrezi Agile, acesta este si modul lor de lucru.
  • Ca tehnologie, sunt in proces de migrare spre Symfony 3 si React
  • Există posibilitatea de promovare si dezvoltare profesionala;
  • Biroul este pozitionat intr-o zona premium iar atmosfera este frumoasa;
  • Team-buildinguri anuale, iesiri periodice la masa impreuna, work + fun!