Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

STADA Romania este o companie farmaceutica cu portofoliul vast de medicamente generice si OTC.  De peste 120 de ani, compania STADA vine în sprijinul comunitatii medicale și al pacienților cu produse de cel mai înalt nivel calitativ.

 Cerinte:

 - Asolvent studii superioare finalizate cu examen de licenta - obligatoriu

 - Experienta in vanzari de minim 2 ani in vanzari; experienta in FMCG sau in domeniul farmaceutic este un plus

 - Persoana dinamica, creativa cu abilitati de comunicare si putere de convingere

 - Capacitate de planificare si organizare

 - Orientare catre client si catre rezultate

 - Cunostinte operare PC - Word, Excel

 - Posesor permis de conducere categ. B

 - Disponibilitate pentru deplasari

 Responsabilitati:

 - Implementeaza strategia comerciala STADA in teritoriul alocat

- Initiaza, dezvolta si mentine o relatie profesionala eficienta cu clientii in vederea atingerii indicatorilor cantitativi si calitativi in zona alocata

- Monitorizeaza piata farmaceutica locala si competitorii specifici si identifica noi oportunitati de dezvoltare a business-ului, propunand solutii viabile pe termen mediu si lung

- Realizeaza obiectivele cantitative si calitative stabilite de Companie

- Intocmeste rapoartele de activitate in conformitate cu indicatorii solicitati

 Oferta (bonusuri, beneficii):

 - mediul de lucru atractiv si provocator

- integrarea intr-o echipa tanara si profesionista