Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Măgurele; Bragadiru; Giurgiu; București; Calea 13 Septembrie, București

Hotel-Front-DeskHotel Giuliano isi mareste echipa!!!

Candidatii ideali:

Persoane organizate, proactive si determinate;
Experienta anterioara in industria hoteliera- reprezinta un avantaj;
Capacitatea de a lucra in echipa si de a mentine o comunicare eficienta in cadrul organizatiei;
Nivel limba engleza – fluent
Cunoştinţe de operare pe calculator (Windows, Word, Excel)

Descrierea jobului:

Angajam: Sales & Events, Receptioner, Bucatar, Ospatar,Barman, Camerista.

Sales

- contactarea clientilor persoane fizice interesate de diverse forme de evenimente (nunti, botezuri, aniversari, etc)
- contactarea clientilor corporate interesati de diverse forme de evenimente (serbari, aniversari, meeting, seminar, etc)
- încheierea de contracte cu diferite companii/agentii de turism,
- studii de piața, acțiuni de marketing si branding ale hotelului,
- sincronizare si dezvoltare alaturi de alte departamente in crearea de pachete/oferte speciale,
- creare de strategii de vanzare in atingerea target-ului departamentului Rezervari si revenue – inclusive prin propunere buget.
- creare de pachete pentru clienti corporate si travel, precum si de oferte/pachete pentru a le lista pe online (sisteme de rezervari si motorul de rezervari de pe site-ul propriu)
- dezvoltare de proiecte noi;
- cercetare de piata; analiza competitorilor ;
- identificarea si exploatarea potentialilor clienti;
- negociere de contracte;

Receptie

 Intampina oaspetii hotelului conform standardelor hotelului, in mod amabil si profesional;
- Gestioneaza o excelenta relatie cu clientii;
- Rezolva solicitarile de orice fel, intr-o maniera profesionala si respectuoasa, fie in persoana, la telefon sau prin email;
- Administreaza rezervarile, anularile, no-show-urile, conform politicii si procedurilor hotelului;
- Se informeaza permanent asupra actiunilor si activitatilor ce au loc in hotel pentru a informa turistii in legatura cu evenimentele ce se desfasoara;
- Rezolva prompt si discret diverse situatii particulare sau reclamatii ale clientilor si apeleaza la superiori, in ordine ierarhica, pentru a fi luate cele mai adecvate solutii
- Are atributii de facturare si incasare a serviciilor consumate de catre oaspetii hotelului.

Bucatar

Este direct răspunzător de îndeplinirea întocmai a atribuţiilor si prevederilor sarcinilor de serviciu stabilite in fisa postului;

Intocmeste meniurile si retetarele in functie de sezon si/sau tipuri de evenimente

Asigura igiena muncii specifica unitatilor de alimentatie publica;

Intocmirea necesarului de marfa pentru ziua respectiva;

Verifica materiile prime care intra in fluxul de fabricatie (le verifica calitativ si cantitativ)intr-o maniera eficienta si profesionala;

Pregateste preparatele si executa comenzile conform programului si retetarelor aprobate

Asumarea responsabilitatii privind prepararea meniurilo,pizzei,etc.

Respecta gramajul portiilor raspunzand in fata legii;

Reziduurile solide si resturile alimentare vor fi stranse in recipiente acoperite si transportate la ghena de gunoi sau transmise agentilor de colectare specializati si autorizati

Beneficii:

  • Mediu de lucru placut si motivant
  • Echipa tanara si profesionista
  • Salariu de la 1500 Lei
  • Asiguram  sau decontam Transport de la Piata Unirii la locatie
  • Masa
  • Bonusuri de performanta

Daca unul din posturile de mai sus ti se potriveste si vrei sa faci parte din echipa unui hotel, trimite CV-ul tau si te vom chema la interviu.

Descrierea companiei

Hotel Giuliano este o afacere de familie, care dorește să îmbine pasiunea pentru ospitalitate cu traditia. Deschiși la noi oportunitati, hotelul a fost construit în zona limitrofă a Bucureștiului, din dorința de a oferi și la periferia orașului spații de cazare de o calitate deosebită.
Hotel Giuliano’s Heritage detine 2 Saloane de Evenimente,o sala de conferinte,38 de camere,Restaurant si Bar.

Beneficii:

  • Salariu de la 1500 Lei
  • Transport 200 Lei

  • Interviu online
  • Va rugam sa ne precizati pentru ce functie candidati