Detalii loc de munca

Payroll specialist

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Posturi disponibile
2

Candidatul ideal:

  • Absolvent studii superioare in domeniul economic;
  • Experienta profesionala de minimum 3 ani in domeniul Payroll
  • Cunostinte solide de legislatie in domeniul muncii si protectiei sociale si gasirea de metode practice pt aplicarea lor ;
  • Cunoştinte de operare softuri contabile, suita Office , REVISAL
  • Flexibilitate in a lucra cu diverse aplicatii informatice online si offline, capacitate de invatare si adaptare rapida;
  • Rapiditate in operare si prelucrare documente de munca;
  • Excelente abilitati de lucru in echipa, comunicare, proactivitate
  • Capacitatea de a lucra autonom, cu minimum de supervizare;
  • Cunostinte de contabilitate si operare documente contabile este un plus.

Descrierea jobului:

  • Intocmirea documentelor de personal pentru societatile din portofoliu;
  • Operarea modificarilor contractelor de personal in Revisal și transmite acestora în REGES.
  • Consultantă oferita clientilor cu privire la organizarea resurselor umane;
  • Mentinerea relatiilor cu institutiile statului pe aspecte de legislatia muncii (ITM, AJOFM, Casa de sanatate etc
  • Intocmirea si eliberarea adeverintelor si a altor documente catre salariatii clientilor din portofoliu;
  • Realizeaza și gestioneaza dosarele de personal în acord cu legislatia muncii;
  • Realizarea statelor de plata pentru societatile ce fac parte din portofoliul de clienti ai biroului;
  • Intocmirea declaratiei 112 și depunerea acesteia;
  • Intocmirea declaratiilor unice pentru clientii din portofoliu;
  • Operare documente PF sau PFA  din portofoliu si depunerea declaratiilor  unice aferente acestora( ocazional, nu este necesara experienta, va fi trainuit).
  • Gestionarea solicitarilor venite de la clienti intr-un mod profesionist.
  • Atunci cand timpul o permite se implica in toate activitatilor de birou, contribuind pe masura abilitatilor si la alte tipuri de proiecte de natura economica.

Descrierea companiei

FINSMART este o companie specializata in oferirea de servicii contabile, payroll si servicii suport pentru firme mici si mijlocii.