Ospatar si ajutor de ospatar (picol/runner)

ospatar - waiter - waitress - ajutor de ospatar - waiter assistant

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Sinaia; București

Te asteptam alaturi de noi daca iti place sa ai:

Atitudine pozitiva, prezenta si tinuta agreabila,

Orientare catre client,

Proactivitate, flexibilitate,

Amabilitate, atitudine pozitiva;

Stapanire de sine, disciplina.

Capacitatea de a gasi solutii si de a rezolva probleme,

Abilitati de comunicare, lucru in echipa,

Responsabilitate, seriozitate, punctualitate si spirit de organizare.

Cerintele noastre:

Studii medii, absolvent liceu/scoala profesionala de specialitate,

Cursuri de calificare (sunt considerate avantaj)

Experienta minim 1 an pe o pozitie similara  in domeniul F&B,

Cunoasterea limbii engleze, nivel conversational,

Bune cunostinte despre normele de igiena in alimentatia publica.

Descrierea jobului:

- cunoasterea principalelor reguli de servire si protocol;

- preluarea comenzilor de mancare si bautura intr-o maniera eficienta si profesionista;

- cunoasterea meniului pentru a oferi informatii competente cu privire la felurile de mancare, tacamuri si bauturi;

- servirea exemplara a clientilor cu produsele comandate de catre acestia;

- debarasarea si asigurarea curateniei in restaurantul unitatii hoteliere;

Descrierea companiei:

Restaurant de 5*, de pe valea Prahovei, Sinaia, aflat in TOP TripAdvisor.

Oferta noastra: Salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei, Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.