Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  • Rolul principal este de a desfasura activitati de organizare evenimente (congrese, conferinte, expozitii, simpozioane, lansari, aniversari, inaugurari de sedii etc.) din portofoliul firmei, precum si de a dezvolta portofoliul de manifestari ale firmei prin atragere de noi evenimente
  • Participa la conceperea pentru print/ tipar a ofertei de vanzare a evenimentului (oferta de participare - expozanti, sponsori, dosarul expozantului, Primul Anunt, contracte de prestari servicii, pachete de promovare pentru sponsori, contractul de participare la expozitie, alte contracte, Formularul de Participare si Cazare etc.), in baza sarcinilor si specificatiilor stabilite pentru fiecare proiect in parte de catre Managerul de proiect desemnat;
  • Elaboreaza si transmite oferte, urmareste primirea ofertelor si contacteaza companiile care au primit oferta de participare in vederea vanzarii (pe care le valideaza inainte impreuna cu Managerul de proiect desemnat), dupa caz;
  • Identifica potentiali clienti in conformitate cu tematica fiecarui eveniment;
  • Pregateste documente de lucru pentru clienti (corespondenta, oferte, contracte, formulare etc.), in functie de sarcinile pe care le are pe fiecare eveniment in parte;
  • Face sugestii legate de actualizarea permanenta a planului de lucru al evenimentului ca urmare a experientei proprii si a eventualelor solicitari primite din partea organizatorilor/ clientilor/ furnizorilor/ participantilor si participa dupa caz, la selectia, negocierea, contractarea si implementarea de servicii suport pentru evenimente (locatii, catering, aranjamente florale, materiale tipografice, echipamente audio-video, programe artistice, personal auxiliar, ghizi, decoratiuni, translatori etc.);
  • Tine legatura si intocmeste corespondenta cu comitetele de organizare/stiintifice (dupa caz), in functie de proiect si sub indrumarea directa a Managerului de proiect desemnat;
  • Se ocupa de identificarea, negocierea, contractarea si implementarea contractelor cu furnizorii de care raspunde, in conformitate cu planul de lucru al evenimentului desemnat;
  • Seteaza soft-ul companiei pe coordonatele unui eveniment, pentru introducerea datelor acelui eveniment;
  • Propune planul de marketing/fezabilitate al unui eveniment;
  • Participa la selectia, negocierea, contractarea si implementarea de servicii suport pentru evenimente;
  • Tine legatura si intocmeste corespondenta cu comitetele de organizare/stiintifice;
  • Participa la vizionarea de locatii pentru desfasurarea de evenimente;
  • Tine permanent legatura cu restul membrilor echipei pe problemele de care raspunde fiecare in cadrul fiecarui eveniment in care este responsabil pentru intreg proiectul;

 Cerinte:

  • Experienta minim 2 ani pe un post similar
  • Studii superioare (preferabil in Marketing sau Comunicare)
  • Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) – nivel avansat
  • Cunoasterea unei alte limbi straine – constituie un avantaj
  • Cunostinte foarte bune de MS Office, Microsoft Outlook, Internet, Acrobat Reader
  • Curs de Managementul proiectelor
  • Cursuri de profil in marketing si vanzari
  • Comunicare persuasiva
  • Orientare spre client si spre rezultate
  • Flexibilitate si rezistenta la stres
  • Abilitati de negociere si vanzare

 Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Mediu de lucru tanar si dinamic
  • Posibilitatea dezvoltarii profesionale