Orange TV Sales Assistant

vanzator

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Sibiu; Suceava; Galați; Timișoara

Echipa de vanzari Orange cauta promoteri!

Daca iti doresti un prim pas in cariera, comunici usor si te faci placut/a, atunci locul tau este alaturi de echipele de experti din magazinele Orange. Vei descoperi vanzarea consultativa si lumea telecom, iar in viitor poti deveni chiar tu unul dintre experti.

Descrierea rolului: Promoveaza serviciile si produsele Orange – in special serviciul Orange TV. Ofera asistenta si suport in Orange Shop pentru a oferi o experienta placuta clientilor. Desfasoara demonstratii privind functionarea si functionalitatea serviciilor si produselor Orange, cu prioritatea celor de Orange TV.

Principalele responsabilitati:

• Intampina clientii care intra in magazin, preia cererile acestora si le transmite consilierilor de vanzari care le pot trata, gestionand astfel fluxul de clienti si timpul de asteptare
• Discuta cu clientii si ofera informatii generale despre produsele Orange,cu prioritate despre serviciul Orange TV
• Scaneaza, copiaza documente necesare incheierii contractelor si vanzarii produselor si serviciilor
• Ofera asistenta in ceea ce priveste fluidizarea traficului de clienti

Profilul cautat:

- Absolvent liceu/ facultate

- Abilitati bune de comunicare

- Orientare catre client

- Dinamism si proactivitate in realizarea obiectivelor

- Persuasiune si abilitati de prezentare

- Determinare

- Spirit de echipa

- Disponibilitate pentru activitate de teren (distributia pliantelor si actiuni tinta de promovare TV).

Daca te regasesti in cele mai multe dintre cerinte, atunci asteptam candidatura ta. Vom fi incantati sa ne cunoastem!