Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

RESPONSABILITATI:
o Dezvoltarea de aplicatii web in concordanta cu specificatiile tehnice folosind Oracle Application Express-APEX (creare de aplicatii, formulare si rapoarte) ;
o Modelarea structurii bazelor de date;
o Dezvoltare de cod PL/SQL;
o Crearea si modificarea de template-uri web folosind HTML, CSS, Javascript;
o Intretinerea aplicatiilor existente si dezvoltarea noilor functionalitati pentru acestea;
o Testarea aplicatiilor, depistarea erorilor si corectarea acestora;
o Realizarea specificatiilor de dezvoltare, scenarii de testare si documentatii la proiectele dezvoltate, conform cerintelor clientului.

CERINTE OBLIGATORII:
o Studii universitare finalizate (Automatica-Calculatoare, Matematica_Informatica, Cibernetica sau echivalent);
o Minim 1 an experienta in dezvoltare de aplicatii SQL;
o Cunostinte de: SQL, PL/SQL, HTML, Javascript, CSS;
o Cunostinte de Oracle Application Express (APEX) reprezinta un mare plus
o Cunostinte de Oracle SQL developer
o Spirit de echipa si capacitate de lucru independent cu un minimum de supervizare;
o Capacitate de invatare si implementare rapida de noi tehnologii;
o Abilitate in rezolvarea rapida a problemelor, reactie adecvata la situatii urgente si factori de stres;
o Atitudine pozitiva si orientata client;
o Gandire analitica;
o Limba Engleza: scris-nivel mediu.

Reprezinta avantaje:
o Certificari Oracle (baze de date);
o Cunostinte de: Java, JSP, XML;
o Experienta de lucru cu servere de aplicatii Java;
o Cunostinte despre framework-uri Java (Hibernate, Spring);
o Experienta de lucru in echipa.

Oferta (bonusuri, beneficii):
o Contract pe perioada nedeterminata (cu perioada de proba),
o Salariu atractiv, conform experientei si calificarilor,
o Oportunitati de dezvoltare profesionala,
o Instruire in domeniul tehnic,
o Facilitati sociale: asistenta medicala privata.