Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidatul ideal:

- Studii superioare de specialitate (contabilitate constituie un avantaj);
- Cunostinte solide operare PC  (experinta CIEL, SAGA constituie avantaj);
- Capacitate de adaptare rapida si lucru in echipa;
- Foarte bune cunostinte despre legislatia contabila si fiscal;
- Persoana dedicata, sociabila, prezentabila, cu dorinte de afirmare si avansare profesionala;
- Capacitate de invatare rapida, analiza, sinteza si atentie la detalii;
- Experienta in asistenta helpdesk si relatii cu clientii constituie un avantaj;

Responsabilitati:

-Preia si verifica documentele primare;

-Opereaza in aplicatia informatica documentele primare preluate;

-Sesizeaza si corecteaza erorile constatate;

-Verificare intocmire si trasmitere note de trasfer intre gestiuni;

-Contari;

-Evidenta avansuri incasate;

-Inregistrare facturi furnizori; Inregistrare si evidenta mijloace fixe;

-Inregistrare incasari banca/POS; Inregistrare si evidenta deconturi;

-Alte operatiuni specifice contabilitatii;

-Introducerea si prelucrarea datelor contabile pe computer;

-Aduce la îndeplinire orice alte măsuri dispuse de conducerea societăţii;

-Executa si alte sarcini la dispozitia conducerii companiei;

-Inregistrarea si indosarierea documentelor contabile;

-Colectarea si inregistrarea in contabilitate a chitantelor, dispozitiilor de plata sau incasare, deconturilor si documentelor aferente platilor efectuate de firma, completarea si inchiderea zilnica a Registrului de casa;

-Tinerea la zi a evidentei Biletelor la Ordin si/sau filelor CEC emise de firma catre furnizori, urmarirea decontarii sau recuperarii acestora in vederea anularii, atunci cand este cazul;

-Participarea la inventarierea anuala in vederea inchiderii bilantului contabil si furnizarea datelor corecte si complete membrilor comisiei de inventariere;

-Raspunde de corectitudinea inregistrarilor in contabilitatea primara si de predarea/preluarea documentelor contabile;

-Intocmeste planuri si rapoarte de natura si cu periodicitatea definite de conducerea companiei;

-Urmarirea si familiarizarea cu noile prevederi legislative in

Beneficii:

Salariu oferit in functie de performante, negociabil in urma interviului in functie de buget, postul permitand persoanei sa aiba o evolutie in cariera.

Doar candidatii care indeplinesc cerintele cautate vor fi contactati pentru programarea unui interviu.

  • Interviu online
  • Sunteti angajat/a in momentul de fata?
  • Care sunt asteptarile salariale?
  • Va rugam sa precizati data de la care ati putea fi disponibil/a pentru preluarea acestei pozititii in cadrul companiei noastre.