Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

LeadUp Academy asista o companie romaneasca competitiva in realizarea procesului de selectie pentru postul de:

- Economist Junior -

Luna de Sus

Dacă ești o persoană căreia îi place să lucreze cu cifrele și ești dornică să construiești o carieră în domeniul economic, așteptăm aplicația ta.

Îţi doreşti un angajament pe termen lung, iar provocările nu te sperie, ci sunt impulsul care te împinge spre birou zâmbind? Te invităm să ne cunoaștem și să vorbim despre cariera ta.

Pentru o reușită în acest rol este nevoie de:

  • Experiență de lucru cu date contabile: balanțe, bilanțuri, debite, conturi
  • Reprezintă un avantaj efectuarea unor stagii de practică în cadrul departamentului financiar-contabil al unei organizații/ ONG
  • Studii superioare în unul din domeniile: economie, contabilitate, financiar
  • Cunoștințe avansate de operare PC – Office (Excel, Word)
  • Reprezintă un avantaj lucru într-un program de contabilitate (Saga, WinMentor)

Responsabilități

  • Înregistrarea în programul Saga a tuturor datelor de contabilitate primară și gestiune contabilă: facturi de cheltuieli, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum etc.
  • Realizarea operațiunilor de închidere de lună: închidere venituri/cheltuieli, închidere TVA, analiza soldurilor din balanță, analiza rulajelor conturilor, calculul impozitelor
  • Întocmirea și verificarea balanței și a bilanțului
  • Emiterea de rapoarte săptămânale și lunare către managementul companiei cu privire la situația creanțelor
  • Arhivarea documentelor primare
  • Emiterea de facturi către clienți și urmărirea efectuării plăților
  • Relaționarea prin telefon și e-mail cu clienții și furnizorii companiei
  • Oferirea de suport în cadrul departamentului financiar-contabil în centralizarea și prelucrarea datelor

Ce îţi propunem? Provocări, zi de zi! Provocarea de a te alătura unei echipe de entuziaști pentru dezvoltarea internațională a unui brand românesc în domeniul apiculturii. Clientul nostru se ocupă cu comercializara de utilaje, echipamente si accesorii pentru apicultură.

Îți încurajăm atenția la detalii și la acuratețea datelor, gândirea logică și dorința de perfecționare continuă. Îți oferim posibilități de dezvoltare a carierei, participarea la târguri naționale și internaţionale care să te ajute să devii un profesionist dar și sprijin personal.

Beneficii:
•Training pentru învățarea produselor
•Bonuri de masă și bonificații
•Asigurarea transportului (birourile se află în satul Luna de Sus,  Jud. Cluj)