Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

450 - 500 €

Obiectivul postului: Operarea utilajelor de pe linia de fabricatie, in cantitatile si la dimensiunile stabilite.

Profil candidat:

  • Studii medii tehnice, de preferat in domeniul Mecanic/ Electric
  • Calificare fochist/stivuitorist constituie avantaj
  • Bune abilitati de analiza, sinteza si intelegere a proceselor tehnologice
  • Abilitati de comunicare, gandire logica, spirit de initiativa
  • Atitudine pozitiva si constructiva
  • Disponibilitate de a lucra in ture
  • Experienta anterioara intr-un mediu de productie

 Responsabilitati:

  • Opereaza si supravegheaza functionarea utilajului in parametrii tehnici stabiliti;
  • Verifica la intervale regulate parametrii de operare ai utilajului conform Instructiunilor de lucru;
  • Verifica si regleaza utilajul pentru a obtine un produs de calitate, in conformitate cu cerintele din Fisa de Lansare - Executie;
  • Aduce sugestii de imbunatatire procesului de mentenanta si echipamentului de productie;
  • Asigura suport in gasirea solutiilor tehnice alternative in cazul defectiunilor echipamentelor care nu pot fi reparate;
  • Asigura si contribuie la atingerea obiectivelor si rezultatelor ale companiei
  • Identificarea si raportarea tuturor neconformitatilor
  • Asigurarea informarii supervizorul sau a echipei de intretinere in timp util daca apar defectiuni ale echipamentului
  • Completarea cu acuratete a formularelor din sistemul de management

Oferirea de suport la planificarea productiei pentru sectia in care este repartizat