Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Operatori masini unelte (Ramnicu Valcea)

Wipro Infrastructure Engineering (WIN) este cel mai mare producator independent de cilindri hidraulici din lume și un furnizor de incredere pentru producătorii globali de echipamente originale (OEM) in domeniul constructiilor,  echipamente de manipulare a materialelor, echipamente forestiere, vehicule comerciale medii si grele.

Wipro Infrastructure Engineering (fostul Hervil) din Ramnicu Valcea angajeaza tineri pentru formare ca operatori pe masini unelte cu comanda numerica.

Cerinte/ Candidatul ideal:
- Studii profesionale sau liceale (cu sau fara diploma de bacalaureat);
- Seriozitate, atitudine pozitiva, corectitudine;
- Persoană atentă la detalii și calitate;
- Viteza de reactie, indemanare, precizie, rigurozitate;
- Disponibilitate de lucru în doua schimburi;
- Spirit de inițiativă, lucru in echipa;
- Preocupare continuă pentru dezvoltare profesională

Responsabilitati:
- Citeste și interpreteaza desenele de executie;
- Pregateste piesele ce urmeaza a fi prelucrate in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie;
- Supravegheaza procesul de prelucrare;
- Verifica dimensional componentele dupa prelucrare, utilizand instrumente de masura si control dedicate;
- Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre seful direct;
- Efectueaza si mentine curatenia la postul de lucru.

Detalii suplimentare:

- Program de lucru 8 ore/zi de Luni pana Vineri in doua schimburi;
- Loc de munca stabil intr-o fabrica de prelucrari mecanice;
- Salarizare in functie de performante;
- Tichete de masa.