OPERATOR VANZARI PRIN TELEFON - BRASOV

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Descrierea jobului:

- contacteaza si dezvolta relatii cu clientii alocati conform procedurilor si standardelor interne ale companiei;
- intocmeste comenzile pentru clienti, in concordanta cu conditiile comerciale negociate (discount, termen de plata, etc);
- confirma comenzile primite;
- respecta planificarea privind contactarea telefonica a clientilor si oferirea de solutii specifice nevoilor lor;
- rezolva reclamatiile si realizeaza retururile;
- promoveaza produsele comercializate de firma prin vanzarea telefonica;
- intocmeste rapoarte solicitate de catre superiori.

Candidatul ideal:

- studii superioare finalizate;
- cunostinte foarte bune de operare PC - Word, Excel;
- cunostinte de operare intr-un system ERP - preferabil Charisma;
- cunostinte de limba engleza - nivel mediu;

- cunoasterea limbii maghiare constituie un avantaj
- fire proactiva, determinare;

- abilitati calcul matematic;
- ambitie, competitivitate;
- orientare catre client si catre rezultate;
- capacitate de lucru in echipa;
- tact, perseverenta si diplomatie;
- bune abilitati de comunicare si negociere;
- capacitate de a gestiona simultan sarcini diferite, de a se incadra in termene;

-domiciliul stabil in Brasov.