Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

700 - 1000 €

OBIECTIVELE POSTULUI:
Realizeaza managementul integral al clientilor alocati in vederea realizarea obiectivelor companiei prin prezentarea si promovarea produselor si serviciilor companiei catre acestia prin telefon.

RESPONSABILITATI:
• Prezentarea si promovarea produselor si serviciilor companiei pentru clientii alocati;• Identificarea nevoilor clientilor, personalizarea si adaptarea ofertelor la cerintele si nevoile acestora;• Rezolvarea eventualelor probleme aparute la clienti in colaborare cu celelalte departamente;• Monitorizarea creditului clientului si recuperarea creantelor;• Respectarea rutei zilnice si indeplinirea obiectivelor specifice pentru acestea;• Realizarea de analize si rapoarte despre activitatea depusa.• Propunerea catre seful ierarhic a strategiilor de acordare a discounturilor specifice fiecarui client in parte;• Dezvoltarea permanenta a relatiei cu clientii in scopul atingerii obiectivelor de business;• Realizarea targetului de vanzari si indeplinirea altor obiective stabilite de catre managerul direct.

CERINTE:

• Absolvent studii superioare;• Experienta de min. 2 ani intr-o pozitie similara (domeniul farmaceutic);• Abilitati foarte bune de organizare si planificare;• Gestioneaza proactiv volumul de munca;• Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;• Abilitati de vanzare si negociere;• Orientare catre client si construire de relatii;• Gandire flexibila;• Cunostinte foarte bune de operare PC: Word, Excel.

OFERTA (BONUSURI SI BENEFICII):

Pachet salarial atractiv.
Angajament pe termen lung.
Posibilitati de dezvoltare si instruire.
Mediu de lucru profesionist si competitiv.