Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 600 €

Candidatul ideal

·minim studii medii (calificare de operator masini CNC constituie avantaj)
·experienta in domeniu- avantaj
·atentie, concentrare, responsabilitate in efectuarea operatiilor
-dispoinibilitate lucru in trei schimburi

Descrierea jobului

- verifică parametrii de lucru ai masinii de injectie,
- asigura alimentarea cu materie prima (granule) in tancurile de alimentare
-verificarea unitatilor de racire, respectiv a uscatorului
-controlul vizual cu privire la defecte al lentilelor obtinute
- ambalarea lentilelor obtinute si transferul acestor in zona de depozitare
- intretinerea prin verificarea periodica a ciclurilor de productie precum si a acelor operatiuni care sa asigure buna sa functionare
- verificarea si inregistrarea calitatii fluxului tehnologic;
- manipularea si taierea excesului de material plastic al pieselor;
- ambalarea produsele finite in cutii;
- completarea documentelor de productie (instructiuni de lucru, instructiuni de verificare, planuri de verificare, formulare specifice) pentru a opera linia de productie;
- mentinerea curateniei masinilor de injectie si a zonei de lucru.

Se Ofera:
pachet servicii medicale
mediu de lucru placut
program normal de munca, cu pauza de masa
posibilitatea majorarii salariale in functie de performante

  • Interviu online
  • Experienta anterioara. Ce asteptari aveti de la noul loc de munca?