Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Pentru unitatea noastra de productie, B. Braun Pharmaceuticals, cautam un coleg care sa indeplineasca urmatoarele:

Responsabilitati:

  • Încarca flacoanele cu solutie perfuzabila pe tavi / navete, pregateste si verifica autoclavul conform procedurilor interne
  • Se asigura ca spatiul de lucru este liber de materiale apartinand seriei de flacoane precedente
  • Verifica seria de fabricatie imprimata pe flacon la începutul umplerii seriei si aspectul exterior al flacoanelor pe parcursul desfasurarii procesului de umplere (toate flacoanele estetic necorespunzatoare se îndeparteaza si se distrug)
  • Programeaza autoclava si supravegheaza procesul de sterilizare
  • Listeaza documentele specifice operatiei de sterilizare si le ataseaza la fisa de productie, pe care o completeaza si semneaza
  • Distruge continutul din flacoanele rebut, îndeparteaza flacoanele goale rebutate
  • Asigura aprovizionarea tuturor instalatiilor aferente cu materii prime si materiale
  • Efectueaza curatenia în zona de lucru si a echipamentului din dotarea sectorului conform programului de igienizare si întretinere, transporta si îndeparteaza deseurile in zona dedicata
  • La terminarea procesului de sterilizare preda fisa de productie si înregistrarile procesului sefului de flux fabricatie
  • Semneaza fisa de productie pentru verificare la seriile care se deruleaza pe timp de noapte
  • Înlocuieste la nevoie operatorul din sectorul Ambalare desfasurând activitati specifice acestui post
  • Informeaza seful de flux fabricatie asupra oricarei probleme aparute în derularea procesului de sterilizare
  • respecta programul de lucru
  • participa la instruirile organizate în vederea perfectionarii continue si la cele privind normele de securitate / sanatate în munca si situatii de urgenta

Profilul candidatului:

  • studii medii
  • experienta anterioara pe un post similar (constituie un avantaj)
  • disponibilitate de a lucra in schimburi: 12 cu 24, cu 48
  • capacitate de a lucra in echipa
  • responsabilitate, atentie la detalii, seriozitate, corectitudine, punctualitate

Oferim:

  • contract pe perioada nedeterminata
  • plata orelor suplimentare cu spor 100%, a orelor de noapte cu spor 50%, a orelor lucrate in week-end cu 50%
  • evaluare dupa 3 luni, cu posibilitatea cresterii salariului de incadrare - in functie de rezultatele obtinute in activitate
  • prima de Paste si Craciun