Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

CRH Ciment (Romania) cauta candidati pentru postul de Operator statie de betoane din Cluj Napoca.

Sarcinile si responsabilitatile job-ului:

  • Opereaza statia de betoane, respectand programul zilnic de livrari.
  • Intocmeste avizul de expeditie si il inmaneaza conducatorului autobetonierei.
  • Furnizeaza persoanelor in drept informatiile referitoare la activitatea instalatiei.
  • Participa la verificarile tehnice zilnice si la intretinerea instalatiei conform planului de mentenanata.
  • Informeaza imediat Seful de Statie in cazul aparitiei unei anomalii in functionarea instalatiei de productie.
  • Efectueaza curatarea utilajelor la terminarea programului de lucru.

Educatie:

Studii medii de specialitate, profil tehnic (lacatus mecanic, electrician, etc.).

Experienta relevanta:

  • Experienta relevanta in domeniu reprezinta un avantaj.
  • Cunostinte/ interes pentru cunoasterea altor atributii din cadrul unei statii de betoane.

Cunostinte si abilitati:

  • Abilitati tehnice
  • Abilitati de organizare
  • Abilitati bune de lucru in echipa
  • Cunostinte operare PC (Windows)

Atitudini si valori:

  • Integritate si onestitate
  • Rigurozitate profesionala
  • Respectarea regulilor de Securitate si Protectie a Muncii
  • Autonomie