Salariu brut pe luna

600 - 800 €

Candidatul ideal

- Capacitate de coordonare, comunicare interactivă şi de lucru în echipă;
- Rigurozitate în respectarea regulilor şi instrucţiunilor;
- Disciplina si seriozitate;

Cunostinte tehnice:
- operare pe calculator procese tehnologice
- intretinere si reparatii utilaje tehnologice
- intretinere si reparatii instalatii electrice si de automatizare procese tehnologice

Descrierea jobului

-Urmareste incadrarea in consumuri de materiale
-Urmareste controlul calitatii mixturilor asfaltice
-Coordoneaza lucrarile de reparatii si intretinere ale statiei de mixturi asfaltice
- Verifica instalatia zilnic inainte de inceperea lucrului;
- Introduce retetele elaborate, actualizate si semnate de laborator in computerul statiei si urmareste functionarea automata a statiei de mixturi asfaltice;
- Opereaza manual echipamentele de productie ale statiei de mixturi asfaltice atunci cand este cazul;
- Asigura malaxarea corespunzatoare a mixturii asfaltice;
- Asigura si raspunde de intretinerea corespunzatoare a utilajelor pe care le are in exploatare, cu efectuarea tuturor reviziilor tehnice zilnice, saptamanale, lunare, semestriale;
- Respecta graficul de livrare mixturi asfaltice ;
- Asigura functionarea echipamentelor electronice si electrice in parametrii corespunzatori celor pentru care au fost proiectate si fabricate.
- Asigura manipularea corecta a echipamentelor de care raspunde;
- Sesizeaza imediat orice defectiune a echipamentelor de lucru;
- Respecta intocmai adaptarea zilnica a retetelor emise de laborator;
- Asigura verificarea operativa a instalatiilor de dozare prin procedee corespunzatoare (greutati etalonate, masuratori, etc.);
- Raspunde de conformitatea marfii livrate ;
- Raspunde de incarcarea mixturii in camioane functie de capacitatea acestora.
- Tine legatura in permanenta cu departamentele implicate in procesul de productie

Se ofera salariu atractiv, contract de munca stabil, bonuri de masa.