Detalii loc de munca

4.3

Operator SMT

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Incepator
Salariu net pe luna
500 - 700 €
Posturi disponibile
2

      Pricipalele indatoriri si responsabilitati :

  • Opereaza masinile Panasonic NPM, intelege secventele de evenimente, panoul de control , indicatorii masinii si aprovizioneaza masinile cu role de componente conform standardelor si procedurilor de lucru interne (FIFO)
  • Realizeaza setup-ul masinii, ajusteaza si regleaza masina conform cerintelor de produs (incarcare feeder, schimbare de role folosind metoda de splicing) conform instructiunilor si procedurilor standard de lucru
  • Realizeaza mentenanta de baza a masinii conform procedurilor de lucru

Intelege si va aplica urmatoarele:

  • proceduri de manipulare si stocare a componentelor sensibile la umiditate
  • instructiuni generale de manipulare si procesare a ansamblelor LEAD FREE (fara plumb)
  • foloseste echipament de protectie adecvat ariei de lucru (echipament ESD)
  • respecta  pricipiile ESD in manipularea ansamblelor smt
  • metode de control ale stocului (ex. role lipsa , intelege sistemul de lucru cu comenzi)
  • aplica sistemul 5S (sorteaza, simplifica, standardizeaza, auto-disciplina, siguranta) si incurajeaza pe ceilalti sa se conforme cu aceste principii
  • realizeaza kaizen-uri si are mentalitatea de a se inbunatatii in mod continuu

Abilitati personale:

  • Reprezinta avantaj cunostintele de Automatic Optical Inspection AOI, respectiv standard  IPC 610
  • disciplinat, organizat
  • lucreaza in echipa si are bune abilitati de comunicare
  • cunoaste limba engleza nivel mediu
  • are cunostinte de operare PC (Office)
  • disponibilitate la program de lucru pe 3 schimburi

Oferim:

  • Salariu de incadrare 3500 br
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Bonusuri lunare de performanta - ( in functie de vechimea in firma)
  • NOU ! Bonusuri lunare de prezenta
  • Bonus de recomandare a unui nou coleg
  • Prime periodice de Paste, Craciun-in functie de vechimea in firma
  • Tichete de masa in valoare de 20 ron pentru fiecare zi lucrata din octombrie 2020
  • Programul de lucru pe 3 schimburi
  • 22 de zile de concediu de odihna (creste proportional cu vechimea in companie)
  • Asigurare privata de sanatate
  • Asigurare privata de viata si dizabilitate
  • Contributie la pensie privata platita de angajator
  • Programe de asistenta juridica si psihologica pentru angajati
  • Evenimente sociale, sportive si distractive pentru angajati si familiile acestora
  • Transport gratuit pe rutele: Arad,Curtici, Macea,Sofronea, Pecica, Semlac, Seitin, Sintoma, Vladimirescu, Santana, Zimand, Livada, Sanleani, Dorobanti, Iratosu, Variasu Mic/Mare,Sanpaul, Zadareni, Felnac,Sanpetru German.