Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Domeniu de activitate: comert online cu mobilier si decoratiuni interioare

Cerinte:

    • Experienta relevanta in domeniul vanzarilor cu amanuntul;
    • Experienta pe un post similar (constituie un avantaj);
    • Cunostinte operare PC, in special Excel;
    • Capacitate de auto-organizare si prioritizare, initiativa si simt al responsabilitatii;
    • Excelente abilitati de comunicare, seriozitate, discretie;
    • Spirit de echipa;
    • Este interesat de design si decoratiuni interioare.
    • Permis de conducere (optional).

Responsabilitati:

    • Asigura relatia cu clientii magazinului online (site, prin telefon, e-mail sau alte mijloace de comunicare) pentru preluare de comenzi, furnizarea informatiilor despre produsele comercializate, oferind consultanta tehnica si realizand procesul de vanzare;
    • Actualizeaza si intretine lista de produse din magazinele online si se asigura de corectitudinea informatiilor produselor/detaliilor produselor/banerelor/etc. prezente in magazinele online;
    • Participa activ la vanzarea produselor (online, showroom), in concordanta cu strategia de vanzari;
    • Gestioneaza relatiile cu clientii, proceseaza comenzile preluate telefonic si in magazin;
    • Gestioneaza situatiile aparute in relatiile cu clientii, de tip calitate, livrari, retururi, verificare si raspuns la e-mailuri;
    • Promoveaza imaginea firmei si a produselor;
    • Mentine si dezvolta o relatie pozitiva cu clientii si cu partenerii;
    • Este responsabil de elaborarea si intocmirea tuturor rapoartelor, situatiilor si evidentelor cerute de activitatea comerciala;
    • Este responsabil de buna functionare a magazinului de prezentare (show-room), de pastrarea si imbunatatirea amenajarii spatiului.

Oferta:

    • Mediu de lucru profesionist;
    • Un loc de muncă sigur într-un ambient placut;
    • Posibilitate de promovare;
    • Pachet salarial atractiv.