Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Aptitudini, Abilitati si Deprinderi:

• Orientare catre client;

• Foarte bune abilitati de negociere si relationare;

• Abilitati de comunicare orala si scrisa;

• Rigurozitate si atentie la detalii;

• Abilitati de planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;

• Initiativa si abilitati de “Problem solving”;

• Spirit de observatie, selectarea informatiilor si interpretare obiectiva;

• Adaptabilitate si flexibilitate;

• Rezistenta la stres.

Cunostinte:
• Absolvent al unei institutii de invatamant superior (studiile economice constituie avantaj);

• Cunostinte operare PC: Word, Excel, Outlock;

• Cunoasterea unui soft de gestiune contabila/ERP (constituie avantaj);

• Cunostinte de limba engleza nivel mediu/avansat.

Experienta profesionala:

• Experienta intr-un post similar minim 4 - 5 ani;

• Experienta in domeniile: contabilitate primara, relatii cu clientii;

• Disponibilitate pentru a lucra in doua schimburi si sambata (prin rotatie).

Descrierea jobului

1. Identificarea nevoilor speciale ale clientului si cautarea in mod continuu metode de crestere a satsifactiei clientului;

2. Asigurarea unei bune comunicari cu Managerii Zonali legata de stocuri si livrari;

3. Gestionarea cererilor de oferta prin email/telefon/direct (altele decat cele de la distribuitori), transmiterea centralizata ale acestora catre ASM/ Directori Zonali in max. 15 min si colectarea feedback-ul;

4. Transmiterea de oferte pentru produsele solicitate de client;

5. Cunoasterea conditiilor contractuale pentru fiecare client in parte;

6. Transmiterea facturilor proforme pe baza comenzilor primite de la un client;

7. Raspunde de modul de dispunere a comenzilor;

8. Raspunde de corectitudinea cifrelor si inscrisurilor din comenzi, dispozitii de livrare, facturi, instrumente de plata, analize si rapoarte transmise;

9. Inregistrarea facturilor si a avizelor;

10. Transmiterea in timp real a tuturor solicitarilor primite de la clienti legate de facturi, situatii financiare, statusul comenzilor, .;

11. Informarea Sefului de Departament Customer Service asupra limitelor de credit a clientilor si asupra oricaror exceptii aparute;

12. Mentinerea permanenta a legaturii cu Seful de Departament Customer Service si consultarea cu acesta asupra tuturor situatiilor in care dreptul de decizie ii este limitat;

13. Urmarirea filelor CEC si transmiterea rapoartelor privind situatia centralizata a CEC-urilor emise de clienti;

14. Asigura securizarea incasarii prin dispunerea livrarii doar dupa verificarea incasarii si nedepsairea limitei de credit aprobate pentru fiecare client;

15. Transmiterea rapoartelor privind expedierile facturilor catre clienti;

16. Asigurarea transmiterii in termenii solicitati a rapoartelor necesare pentru luarea unor decizii de catre conducerea firmei;

17. Colaborarea cu Departamentului Logistic in privinta modalitatilor de transport

Oferta de colaborare:
1. Pachet salarial corelat cu rezultatele obtinute;

2. Mediu de lucru placut;

3. Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;

4. Oportunitati de a lucra intr-o echipa profesionista si dinamica.