Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Daca esti la inceput de drum, esti creativ, ai mult entuziasm si doresti sa iti dezvolti cariera alaturi de un angajator de top, te asteptam in echipa noastra de redocumentare tehnica!

La eMAG, avansam rapid si ne place ceea ce facem. Daca randurile de mai jos ti-au starnit interesul, asteptam aplicatia ta!

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Colectarea si redactarea descrierilor si a specificatiilor pentru produsele prezentate pe site-ul eMAG;
  • Verificarea informatiilor si a imaginilor pentru produsele prezente pe site-ul eMAG si corectarea lor;
  • Adaugarea de continut relevant si ingrijit pentru produsele prezente pe site-ul eMAG.

Cerinte:

  • Atentie sporita la detalii si vocabular dezvoltat;
  • Abilitati de creare continut de calitate, folosirea de hyperlink-uri si elemente de navigare in descrierea produselor;
  • Abilitati de organizare si multitasking;
  • Rapiditate si eficienta la cautarea pe Internet;
  • Limba engleza - nivel mediu;
  • Abilitatea de a lucra in echipa;
  • Studiile superioare finalizate constituie un avantaj.

Descrierea companiei

Beneficii

Stim ca beneficiile sunt importante, de aceea iti oferim o gama variata:

  • Un buget lunar pe care il poti folosi pentru beneficii flexibile - tichete de masa, pachete turistice, cursuri de dezvoltare profesionala, pensie privata;
  • Discount de angajat;
  • Pachet salarial competitiv - salariu fix si bonusuri in functie de performanta;
  • Abonament medical;
  • Acces la biblioteca Bookster;
  • Fructe proaspete la birou, sucuri, apa si cafea;
  • Oferte negociate pentru tine (telecom, banking, food, sport si altele);
  • Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera.