Acest job nu mai este activ.

Operator Productie - Ploiesti

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

EBC HR Solutions este in cautarea a 2 Operatori productie baza pentru unul din clientii sai, o companie multinationala canadiana, prezenta pe piata romaneasca din anul 1994, reprezentatand unul dintre cele mai puternice si recunoscute branduri de bunuri de larg consum.

Responsabilități

  • Opereaza utilajele din sectia la care este repartizat
  • Curata si inspecteaza suprafata de productie si echipamentele in mod regulat in functie de necesitati
  • Informeaza supervizorul sau echipa de intretinere in timp util daca apar defectiuni ale echipamentului
  • Analizeaza probe de solutii de spalare, si produs
  • Urmareste si controleaza fiecare proces conform specificatiilor de proces, instructiunilor de lucru si a standardelor de calitate specifice tipului de produs;
  • Opereaza in sistemele: – de procesare a datelor; – de gestionare a productiei
  • Completeaza cu acuratete toate formularele din sistemul de management

Cerințe

  • Minim 10 clase
  • Minim 12 luni pe un post similar
  • Cursuri / Atestari necesare:Igiena, HACCP
  • Competente tehnice cu privire la instalatiile si materialele aflate in exploatare
  • Capacitate de analiza pentru mentinerea procesului de fabricatie sub control
  • Cunostinte de operare calculator
  • Cunostinte de limba engleza
  • Disponibilitate lucru in ture astfel: 12/24; 12/48.

Oferte (bonusuri)

  • Salariu fix + bonusuri în funcție de activitatea desfășurată;
  • Se platesc conform legii. orele suplimentare, de weekend, de noapte.