Detalii loc de munca

Operator Productie

Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Posturi disponibile
2

Liberty Spring Inc. este o companie canadiana, lider mondial in productia de arcuri de precizie, oferind servicii
industriei automotive si celei producatoare de vehicule recreationale ( off-road). De peste 30 de ani, clientii nostri se
bazeaza pe flexibilitatea, caracterul inovativ si calitatea exceptionala a produselor noastre. Sediul companiei este in
Montmagny, Quebec, si functionam la nivel mondial in alte 4 locatii de productie: 1 in Toronto, 1 in China, 2 in Mexic,
in total avand aproximativ 700 de angajati. De asemenea, in apropiere de Detroit, Statele Unite, avem o reprezentanta
comerciala.

Pentru noua fabrica de productie din Giarmata, langa Timisoara, cautam un:

Operator productie

Giarmata/Timisoara

In pozitia de Operator producite sunteti responsabil cu asigurarea fluxului de materiale pentru productie, precum si cu
manipularea utilajelor intra-uzinale

RESPONSABILITATILE POSTULUI:

Intelege, respecta si aplica procedutrile IATF 16949 precum si relatia acestora cu calitatea produsului finit;
Deprinde operarea pe masinile si utilajele aferente postului si le foloseste in conformitate cu intructiunile
specifice;
Urmareste si respecta prioritatile in procesul de productie si termenele fixate;
Intelege si respecta specificatiile tehnice si realizeaza o inspectie vizuala pentru calitatea produsului realizat ;
Foloseste masinile si utilajele cu responsabilitate, semnaland orice problema aparuta in timpul functionarii;
Verifica starea masinii si a utilajelor inaintea fiecarui start al procesului de productie;
Cunoaste si respecta procedurile de protective a muncii;
Identifica la timp necesitatea unei interventii pentru intretinerea masinii si o comunica echipei de mentenanta;;
Pastreaza curatenia la locul de munca;
Indeplineste alte sarcini conexe

CERINTELE POSTULUI:

Studii medii ;
Cunostinte minime de operare computer
Spirit de observatie, indemanare; spirit practic, technic.
Respectos, neconflictual, punctual, spirit de echipa,
Dispus sa invete lucruri noi si sa execute si alte sarcini in caz de nevoie

CE OFERIM:
Salariu competitiv, motivant;
Ierarhie simpla, mediu de lucru modern, in fabrica noua
Bonuri de masa ( 20 lei/zi), asigurare/ decontare transport, al 13-lea salariu, alte beneficii, corect raportate la