Operator prelucrare date-BUCURESTI

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati:

* Sprijina activitatea vanzatorilor prin gestionarea fluxului de documente specific activitatii siomunicarea permanenta cu departamentele operationale ale companiei;
* Gestioneaza dosarele de leasing primite de la departamentul de vanzari;
* Verifica dosarele de leasing din punct de vedere al existentei documentelor necesare;
* Inainteaza dosarele de leasing spre avizare catre divizia de risc;
* Receptioneaza de la departamentul analiza risc dosarele de leasing si comunica vanzatorilor rezolutiilerimite;
* Emite contractele de leasing si orice alte documente necesare, in conformitate cu rezolutiile primite siu procedurile de lucru in vigoare;
* Verifica componenta dosarelor de leasing receptionate de la vanzatori in vederea transmiterii catredepartamentul platii;
* Mentine o comunicare deschisa cu departamentele operationale ale companiei.

Cerinte:

* Studii superioare - economice;
* Experienta in domeniul leasingului constitue un avantaj;
* Excelente abilitati de comunicare;
* Orientare catre clienti si rezultate;
* Cunoasterea limbii engleze –nivel mediu;
* Cunoasterea pachetului MS Office.