Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

RESPONSABILITATI:

  • Aplica procesele fluxului de productie in conformitate cu procedurile de lucru, prin utilizarea adecvata a echipamentelor;
  • Pregateste componentele ce urmeaza a fi asamblate in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie;
  • Asambleaza produsele in conformitate cu instructiunile de lucru;
  • Testeaza produsele finite si completeaza datele referitoare la rezultatele testelor in conformitate cu comanda de productie;
  • Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct;
  • Efectueaza si mentine curatenia la postul de lucru.

Candidatul ideal

  • Experienta de minim 1 an in asamblare/montaj sau in mediu de productie reprezinta un avantaj, dar nu este absolut necesar;
  • Experienta in urmarirea unor instructiuni de lucru/ proceduri, completarea rapoartelor simple;
  • Cunostinte minime de utilizare a calculatorului, tiparire, e-mail.
  • Persoana ordonata, atenta la detalii;
  • Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi;

Ophir is a market leader in production of precision infrared (IR) optical components and complex IR lens assemblies for the defense, security and commercial markets. Ophir's modern state-of-the-art facilities in Jerusalem, Israel and in Bucharest, Romania, design and produce a full range of high-performance optical elements and lenses for the defense, security and commercial markets. In addition, we design and produce a full range of high quality optics for high power CO² lasers and 1 micron industrial fiber lasers for cutting, welding, drilling, and 3D printing systems.