Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Rol:

Asigura operarea fluxurilor de personalizare carduri din centrul de personalizare carduri al Certsign, cu respectarea termenelor de livrare stabilite pentru fiecare comanda de personalizare.

Cerinţe:

  • Studii medii sau superioare în domeniul tehnic (mecanic, electric)
  • Minim 3 ani experiență de muncă pe o poziție tehnică
  • Cunoștințe tehnice (utilizare echipamente electro-mecanice si IT)
  • Abilități:

          - dexteritate manuală pentru ambalarea cardurilor

          - invățare rapidă

         - foarte bună atenție la detalii

         - promptitudine în rezolvarea problemelor specifice

         - respectarea termenelor limita alocate activităților

         - lucru în echipă

  • Persoana responsabilă, serioasă
  • Atitudine orientată spre rezultate
  • Cunoștințe operare calculator: Microsoft Outlook, Microsoft Excel, Microsoft Word.

Constituie avantaj:

  • Competente de personalizare carduri pe echipamente Muehlbauer si Datacard.
  • Întreținerea tehnică a echipamentelor de personalizare carduri Muehlbauer si Datacard.

Responsabilităţi:

  • Testarea cardurilor personalizate înaintea ambalării
  • Ambalrea cardurilor produse si verificarea ambalarea corectă a acestora înaintea livrării
  • Operarea echipamentelor și aplicațiilor software ale platformei de personalizare carduri
  • Monitorizarea apariției de probleme în fluxul de lucru și rezolvarea acestora și/sau sesizarea superiorilor
  • Asigurarea întreținerii tehnice a echipamentelor de personalizare carduri, escaladarea problemeleor care nu pot fi rezolvate local către producătorii echipamentelor și organizarea de intervenții on-site ale acestora, astfel încât să se asigure disponibilitatea echipamentelor pentru procesul de producție
  • Întocmirea de rapoarte și centralizari diverse.