Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Râmnicu Vâlcea

Se recruteaza si din

Comuna Bujoreni

SC ALSON COM TRADING SRL angajeaza 2 X operatori  masini cu comanda numerica in cadrul fabricii de mobila din comuna Bujoreni, jud. Valcea.

Responsabilitati:

- aprovizionarea locului de munca cu materiale si semifabricate,

- aprovizionarea locului de munca cu SDV-uri,

- studierea documentatiei de executie,

- programarea masinii unelte cu comanda numerica – stabilirea originii coordonatelor, reglarea initială a masinii unelte cu comanda numerica, reglarea statica a sculelor si montarea dispozitivelor de fixare, prelucrarea lotului de piese, controlul pieselor executate pe masini unelte cu comanda, depozitarea si expeditia pieselor prelucrate,

- asigurarea functionarii masinilor-unelte cu comanda numerica, planificarea activitatii proprii si organizarea locului de munca, precum si cu organizarea cadrului general de deschidere si închidere a activitatii la locul de munca.

Cerinte:

- studii medii + calificare / scoala profesionala / studii superioare;

- experienta in domeniu minim 1 an;

- cunoasterea domeniului de industrializarea lemnului;

- cunostinte de operare pe calculator.

Beneficii:

- salariu motivant;

- tichete de masa;

- transport asigurat.