OPERATOR MASINI CNC (STRUNGAR, FREZOR)

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

BARUM AUTOMOTIVE - COMPANIE CU CAPITAL 100 % GERMAN -

Are ca domeniu principal de activitate prelucrarea metalelor prin aschiere pe strunguri si centre de prelucrare cu comandă numerică. Activitatea firmei se desfasoara conform normelor ISO 9001:2008 si ISO/TS 16949.  In prezent, in echipa noastra suntem 350 de colegi si dorim sa crestem!

Cerinte:
•    Studii liceale sau tehnice de specialitate;
•    Experienta anterioara in prelucrari prin aschiere de minim 2 ani (pt. strung);
•    Cunostinte operare si programare masini cu comanda numerica;
•    Cunostinte de desen tehnic si verificari repere fabricate;

Responsabilitati:
•    Pregateste piesele ce urmeaza a fi prelucrate in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie;
•    Observa procesul si operarea masinii pentru verificarea acuratetii setarilor si detectarea prelucrarii neconforme;
•    Verifica produsele calitativ dupa prelucrare  (respecta desenul de executie a reperului);
•    Verifica reperul dimensional dupa prelucrare, utilizand instrumente de masura si control dedicate;
•    Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct;
•    Efectueaza si mentine curatenia la postul de lucru;

Oferta (bonusuri, beneficii):

•      Salariu motivant;

•      Job stabil in cadrul unei companii in expansiune;

•      Sistem de bonusare;

•      Premiere la sfarsit de an;

•      Transport gratuit;

•      Tichete de masa.