OPERATOR MASINI CNC (STRUNGAR, FREZOR)

Adresa/ adresele jobului

BARUM AUTOMOTIVE - COMPANIE CU CAPITAL 100 % GERMAN -

Are ca domeniu principal de activitate prelucrarea metalelor prin aschiere pe strunguri si centre de prelucrare cu comandă numerică. Activitatea firmei se desfasoara conform normelor ISi ISO/TSIn prezent, in echipa noastra suntem 350 de colegi si dorim sa crestem!

Cerinte:
&bullStudii liceale sau tehnice de specialitate;
&bullExperienta anterioara in prelucrari prin aschiere de minim 2 ani (pt. strung);
&bullCunostinte operare si programare masini cu comanda numerica;
&bullCunostinte de desen tehnic si verificari repere fabricate;

Responsabilitati:
&bullPregateste piesele ce urmeaza a fi prelucrate in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie;
&bullerva procesul si operarea masinii pentru verificarea acuratetii setarilor si detectarea prelucrarii neconforme;
&bullVerifica produsele calitativ dupa prelucrarerespecta desenul de executie a reperului);
&bullVerifica reperul dimensional dupa prelucrare, utilizand instrumente de masura si control dedicate;
&bullRaporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct;
&bullEfectueaza si mentine curatenia la postul de lucru;

Oferta (bonusuri, beneficii):

&bullSalariu motivant;

&bullJob stabil in cadrul unei companii in expansiune;

&bullSistem de bonusare;

&bullPremiere la sfarsit de an;

&bullTransport gratuit;

&bullTichete de masa.