Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1000 - 1500 €

Cunostinte si calificari necesare:

  • Studii tehnice finalizate (minim studii de nivel mediu);
  • Cunostintele tehnice cu privire la modul de functionare si operare pe strung cu comanda numerica;
  • Ai cunostinte de citire a desenului tehnic;
  • Cunostinte solide de utlizare a aparatelor de masura si de control dimensional (subler, micrometru, etc.);

Experienta ta de munca:

  • Minim 1-2 ani experienta pe o pozitie similara, ca Strungar sau Operator CNC pe stung.

Descrierea jobului:

  • Operarea masinilor-unelte CNC in functie de documentatia tehnica primita de la client;
  • Studierea documentatiei tehnice si pregatirea partilor care urmeaza sa fie prelucrate;
  • Interpretarea si utilizarea documentatiei tehnice;
  • Pregatirea partilor ce urmeaza a fi prelucrate pe strung;
  • Configurarea echipamentelor conform instructiunilor tehnice;
  • Prelucrarea pieselor mecanice conform desenelor tehnice;
  • Realizarea anumitor operatii de frezare si gaurire;
  • Verificarea calitatii produselor prelucrate;
  • Asigurarea functionarii masinii si pastrarea curateniei la locul de munca;
  • Raportarea problemelor aparute in timpul productiei catre supervizorul direct.