Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

300 - 500 €

Candidatul ideal

Studii medii cu profil tehnic;
Dexteritate manuala si acuritate vizuala;
Experienta in domeniu cablaje si/ sau utilizarea a masini tip Komax constituie un avantaj.
Experienta de lucru pe diferite masini automate;
Cunostinte operare MS OFFICE
Flexibilitate, spirit de echipa;
Organizare, responsabilitate, motivare, flexibilitate, eficienta;
Seriozitate si stabilitate la locul de munca;
Disponibilitate pentru program de lucru in 3 schimburi.

Descrierea jobului

Programarea masinilor cu comanda numerica.
Supravegherea functionarii utilajului.
Alimentarea cu materia prima necesara.
Realizarea produselor conform fisei tehnologice. Reglarea masinilor automate, conform comenzii de fabricatie;
Completeaza documentatia specifica activitatii desfasurate;
Stabilirea deficientelor simple de recunoscut (de ex. lipsuri, repere false,)
Efectuarea autocontrolului conform indicatiilor de lucru;
Executa planul zilnic respectand cerintele de calitate;

Beneficii
Mediul de lucru profesionist într-o companie germană cu tradiție;
Salariu motivant;
Tichete de masa;
Asigurare medicala privata;
Spor noapte;
Alte beneficii (prime periodice in functie de performanta);
Mediu de lucru placut.

Descrierea companiei

Lacon Electronic SRL este o subsidiara a grupului german Lacon Electronic GmbH, al carui sediu principal este in Karlsfeld, (Munchen-Germania). Filiala din Romania sa afla in orasul Galati, avand un numar de peste 350 de angajati.

Grupul Lacon produce componente electronice si electromecanice pentru industria de cai ferate, automotive, medicina si multe altele. Lacon Electronic este unul din liderii pietei avand o experienta de peste 30 de ani in domeniu.