Operator logistica / facturare

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

42 Strada Siriului, București

Descriere firma:
Important partener HP si Dell in Romania.

Responsabilitati

  • Intocmirea documentelor (facturi, avize de insotire, procese verbale etc.) pe baza comenzilor primate de la agentii de vanzari;
  • Planificarea si organizarea transporturilor de marfa/livrari: repartizarea comenzilor in mijloacele de transport in functie de zona de livrare si cantitatea marfurilor
  • Intocmire diverse rapoarte (ex vanzari, clienti, etc);
  • Arhivare si inregistrare contracte cu clienti si furnizori;
  • Arhivare documente de lucru;

Cerinte

  • Experienta in domeniul transportului/logistica/relatii clienti;
  • Cunostinte limba engleza - nivel mediu
  • Abilitati foarte bune in utilizare PC (softuri de gestiune (B-Org de preferat), MS Office);
  • Persoana organizata, cu o buna capacitate de planificare si coordonare;
  • Foarte bune abilitati de comunicare : cu clientii si soferii;
  • Capacitatea de a realiza mai multe sarcini simultan;
  • Persoana orientata spre rezolvarea problemelor si luarea de decizii in timp scurt.

Beneficii:

  • mediu de lucru placut
  • formare profesionala adecvata postului
  • salariu atractiv