Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Brăila; Târgoviște; București

Responsabilitati:

Deschide si inchide tezaurul agentiei impreuna cu persoanele autorizate din agentie;
Deschide coduri si conturi de client conform procedurilor interne si normelor BNR in vigoare;
Furnizeaza clientilor informatii despre produsele si serviciile bancii, precum si despre soldurile conturilor acestora;
Realizeaza alimentarea cu numerar a ATM-ului precum si reconcilierea acestuia; gestioneaza cardurile retinute in ATM;
Proceseaza depuneri si retrageri de numerar (RON sau valuta), ordine de plata, cecuri si bilete la ordin;
Realizeaza plati/incasari de numerar de la BNR, alte agentii si alte banci;
Efectueaza tranzactii Western Union;
Arhiveaza zilnic documentele de incasare/retragere de numerar;
Inregistreaza situatia numerarului in sistem si in registrul de casierie conform procedurilor in vigoare.

Cerinte:

Studii superioare economice;
Minim 2 ani experienta pe aceeasi pozitie in domeniul bancar;
Excelente abilitati de comunicare si relationare;
Seriozitate, corectitudine si atentie la detalii, atentie distributiva;
Persoana sociabila, prietenoasa, deschisa la munca in echipa;
Persoana rezistenta la activitate in conditii de stress;
Limba engleza - preferabil nivel avansat.

Descrierea companiei:

Garanti Bank, cu o experienţă de peste 15 ani pe piaţa bancară din România, este o bancă universală cu o gamă completă de produse şi servicii calitative şi inovatoare pentru toate segmentele de clienţi. Garanti Bank este deţinută de către Turkiye Garanti Bankasi (TGB), cea de a doua bancă privată ca mărime din Turcia.

Garanti Bank a lansat produse şi servicii inovatoare printre care se numără Bonus Card - primul card de credit multi-brand cu cip din România, instrumentele de plată contactless care utilizează tehnologia MasterCard cu PayPass, Bonus Debit Card - cardul de debit care oferă bonus la cumpărăturile efectuate la comercianţi, Bonus Card cu oglindă - un card de credit care oferă în plus doamnelor şi domnişoarelor o oglindă drept accesoriu, WWF Bonus Card - primul card de afinitate eco de pe piaţa bancară din România, bancomate multifuncţionale care permit achitarea facturilor în numerar, fără a utiliza cardul.